Aanpak riolering fase 1 (Moesel)
De gemeente heeft een ontwerp laten opstellen voor vervanging van de riolering en de herinrichting van Moesel 1e fase. Het plan is een uitwerking van de opgehaalde informatie tijdens de diverse bewonersavonden in 2019 en 2020, de noodzakelijke vervangingswerkzaamheden van de riolering en de wateropgave in Moesel. Voor meer informatie over het plangebied kunt u terecht op de website van Plangroep Heggen.
Het gebied omvat de volgende straten:
- Henricus Woutersstraat
- Poldermansstraat
- Victor de Stuersstraat (m.u.v. de kruising)
- Beatrixlaan (gedeeltelijk, rijweg helemaal)
- Louise de Colignystraat
- Charlotte van Bourbonstraat
- Anna van Burenstraat
- Willem de Zwijgerstraat
- Anna van Saksenstraat
- Christinelaan
- Johanna van Stolbergstraat
- Margrietlaan (gedeeltelijk)
- Willem de Rijkestraat
- Bernhardlaan
- Irenelaan (gedeeltelijk)
- Jan de Oudestraat
- Johanna van Polanenstraat
- Engelbrechtstraat
- Ernst Casimirstraat (gedeeltelijk)
- Nassaulaan
Om voldoende opvang van hemelwater te kunnen bieden wordt het overtollige hemelwater van Moesel fase I naar de vijver in Graswinkel gebracht. Een gedeelte van de werkzaamheden vindt dan ook plaats in het wijkpark van Graswinkel. Bij deze werkzaamheden worden ook het hemelwater van de directe omgeving opgevangen, om hiermee het risico op overlast elders in de wijk te beperken. Wilt u meedenken over de concretere inrichting van het wijkpark? Geef dan uw contactgegevens aan mevr. B. Eggelen, per e-mail b.eggelen@weert.nl of via het algemene telefoonnummer van de gemeente: (0495) 575 000.
Informatiemoment
Wij zouden het plan graag aan u toelichten tijdens een inloopavond. Helaas is dat, vanwege de geldende maatregelen rond COVID-19, op dit moment niet mogelijk. Op 18 februari is het ontwerp gepresenteerd tijdens een infobijeenkomst aan de raad. U kunt deze presentatie terugkijken via deze link (zie agendapunt 7).
Het plan is ter besluitvorming voorgelegd aan de raad. De behandeling van het plan vond plaats tijdens de raadscommissie Ruimte en Economie op 31 maart. Wilt u de behandeling van de raadscommissie graag terugkijken? Gebruik dan dezelfde link en kies voor agendapunt Wijkgerichte aanpak riolering Moesel 1e fase.
Vervolg
Na behandeling van het ontwerp in de commissie neemt de raad op 14 april een besluit op het ontwerp. Bij goedkeuring op het ontwerp start de aanbestedingsprocedure. Deze periode duurt ongeveer 4 tot 6 maanden. Na het doorlopen van deze procedure wordt een aannemer geselecteerd. Als de aannemer bekend is, wordt een planning opgesteld voor het uitvoeren van de werkzaamheden.
Heeft u tips of ideeën?
U als wijkbewoner heeft misschien goede ideeën over hoe u het liefst op de hoogte wordt gehouden over de plannen. Of wilt u bij de communicatie helpen? Laat het ons weten per mail, telefoon, via website of Hoplr. We komen graag in contact met u. De contactgegevens staan hieronder.